Перехід на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% на час дії воєнного стану в Україні

Перехід на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні.

    На період дії воєнного стану в Україні, суб’єкти господарювання ФОП та Юридичні особи будь-якої організаційної-правової форми мають право зареєструватися платниками єдиного податку 3 групи зі ставкою 2 % від доходу.

*Таке право є виключно добровільне, та здійснюється на підставі подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, чаркод в програмі Соната F/J 0102103 (Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308).

! Думка автора. Платники єдиного податку зі ставкою 5% та 3% з ПДВ – якщо різниця в ставці податку для вас не є життєвою важливістю, то краще залишайтеся на ставці 5% та 3% з ПДВ. Чим більше ми сплачуємо податків, тім краще для економіки нашої батьківщини.

Критерії переходу та перебування на 3 групі єдиного податку зі ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні:

•    ФОП та Юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми;
•    Обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 10 мільярдів гривен;
•    Не обмежена кількість найманих працівників;
•    Ставка податку 2 % від доходу.

Важливо для платників ПДВ які оберуть 3 групу єдиного податку зі ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні!

   ФОП та Юридичні особи платники ПДВ – атоматично переведуться в статус призупинений платник ПДВ (не анульований). Таке призупинення буде діяти, доти, поки суб’єкт господарювання перебуватиме на 3 групі єдиного податку зі ставкою 2% від доходу на весь час дії воєнного стану в Україні.

     Такі платники:

  • Позбавляються права на складання податкових накладних та розрахунків коригування за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає (припадала) на період перебування такого суб’єкта господарювання на 3 групі єдиного податку зі ставкою 2% від доходу;
  • Звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Перелік обмежень видів діяльності для переходу та перебування на 3 групі єдиного податку зі ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні:

  • Діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
  • Обмін іноземної валюти;
  • Виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
  • Видобуток, реалізацію корисних копалин;
  • Страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом;
  • Реєстратори цінних паперів;
  • Представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
  • Фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

Строки та умови подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування для переходу на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні.

     Для новостворених ФОП та Юридичних осіб:
• Заява подається на загальних підставах передбачених Податковим кодексом України; 
•   Строк подання заяви для новостворених ФОП та Юридичних осіб – складає 10 днів з дня державної реєстрації;
•   Датою реєстрації платником єдиного податку 3 група зі ставкою 2% є дата державної реєстрації суб’єкта господарювання.

     Діючі ФОП та Юридичні особи, що бажають перейти на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% від доходу:
•  Строк подання заяви – до останнього числа місяця, що передує переходу на спрощену систему оподаткування. Тобто, для того щоб перейти на 3 групу єдиного податку зі ставкою 2 % від доходу з 1 квітня 2022 року, заяву потрібно подати до 31 березня 2022 року (включно);
•   Датою реєстрації платником єдиного податку 3 група зі ставкою 2% від доходу – є 1 квітня 2022 року.

     Строк перебування на 3 групі єдиного податку із ставкою 2% від доходу складає з дати реєстрації, та діє до припинення або скасування воєнного стану в Україні, або до самостійної відмови від 3 групи зі ставкою 2% від доходу. У разі скасування воєнного стану в Україні ФОП та юридичні особи автоматично переводяться на ту систему оподаткування, на якій вони перебували до реєстрації платниками єдиного податку 3 група зі ставкою 2% від доходу.

Приклад заповнення заяви "Про застосування спрощеної системи оподаткування" для переходу на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні.

     Приклад заповнення заяви “Про застосування спрошеної системи оподаткування” для переходу на 3 групу єдиного податку із ставкою 2% від доходу на час дії воєнного стану в Україні можна переглянути нижче в прикріплених PDF файлах.

Заповнити та подати заяву “Про застосування спрорщеної системи оподаткування” можливо в електроному вигляді за допомогою програми Соната.

Програма для електронної звітності до контролюючих органів України:

Податкова, Пенсійний фонд, Статистика, НБУ.

Потрібна консультація?

Залишіть номер телефону, ми передзвонимо!

Logo sonata

Політика cookie

Продовжуючи перегляд сайту, я погоджуюсь із використанням файлів cookies власником сайту відповідно до «Політики щодо Персональних даних», у тому числі на передачу даних третім особам (зі статистичними службами мережі Інтернет).