Новий довідник УКТ ЗЕД 2022 та податкові накладні

Новий довідник УКТ ЗЕД 2022 та податкові накладні

З 01.01.2023 набирає чинності новий Закон Про Митний тариф, а з ним і нова класифікація УКТ ЗЕД. Для уникнення непорозумінь стара версія довідника тепер називатиметься “УКТЗЕД (2017)”, а нова – “УКТЗЕД (2022)”.

До нових звітів у Сонаті вже підключено нову версію довідника. До податкових накладних та РК підключено обидві версії:

НОВИЙ ДОВІДНИК УКТ ЗЕД ТА ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ

Відповідно до роз’яснень ДПС заповнювати код товару в податкових накладних потрібно наступним чином:

  • Якщо товар придбано в Україні або імпортовано до 31.12.2022 (включно), тоді потрібно вказувати код товару згідно зі старим УКТЗЕД (2017) – відповідно до коду, що був указаний у митній декларації або накладній від постачальника.
  • Якщо товар придбано в Україні або імпортовано, починаючи з 01.01.2023, тоді потрібно вказувати код товару згідно з новим УКТЗЕД (2022).
  • Якщо частину товару було придбано (імпортовано) до 31.12.2022 (включно), а частину – після, тоді (за умови, що у старому та новому довідниках цей товар має різні коди) у розділі Б податкової накладної заповнюються два окремі рядки. Якщо код товару у новій версії довідника змін не зазнав, тоді можна вказати цю позицію одним рядком.
  • Ці правила стосуються також і розрахунку коригування. Для нього теж вирішальне значення має дата придбання (імпортування) товару, щодо якого відбувається уточнення.
 
PS! Знайти відповідність своїм товарам у новому УКТЗЕД (2022) можна за допомогою перехідних таблиць, які публікує Митна служба: Про затвердження Перехідних таблиць від УКТЗЕД версії 2017 р. до УКТЗЕД версії 2022 р. 

Програма для електронної звітності до контролюючих органів України:

Податкова, Пенсійний фонд, Статистика, НБУ.

Потрібна консультація?

Залишіть номер телефону, ми передзвонимо!

Logo sonata

Політика cookie

Продовжуючи перегляд сайту, я погоджуюсь із використанням файлів cookies власником сайту відповідно до «Політики щодо Персональних даних», у тому числі на передачу даних третім особам (зі статистичними службами мережі Інтернет).