Автоматичне продовження ключів КЕП

Автоматичне продовження ключів КЕП

Зараз ряд КНЕДП (центрів сертифікації) автоматично продовжує цифрові ключі “на час воєнного стану”. На практиці це означає, що КНЕДП автоматично випускає нові сертифікати для ваших ключів, коли строк дії попередніх сертифікатів закінчується.Тобто, ключ (файл, токен) у вас залишається тим самим, а сертифікати до нього – інші.

Що треба зробити у Сонаті, щоби продовжити користуватися такими ключами?

  1. Треба прибрати з програми старі сертифікати. Перейдіть до списку “Меню – Сертифікати” та видаліть усі сертифікати з вашим кодом ЄДРПОУ.
  2. Інший варіант – ви можете видалити звідти взагалі усі сертифікати та перезапустити Сонату.
  3. Тепер треба отримати нові сертифікати. Перейдіть до сайту КНЕДП (центру сертифікації де Ви отримували електронний підпис), знайдіть та завантажте усі сертифікати для вашого ЄДРПОУ (або ДРФО для ФОП). Пошук сертифікатів можна зробити у відповідному центрі сертифікації (АЦСК) де Вами було сгенеровано електроний підпис:  ІДД ДПС України (Податкова)АЦСК “ДКСУ” (Казначейство)АЦСК АТ КБ “Приватбанк”КНЕДП АТ “Ощадбанк”КНЕДП АТ “УКРСІББАНК”КНЕДП “MASTERKEY”ЦСК “Україна”ДП Дія.
  4.  Імпортуйте завантажені з сайту файли сертифікатів до Сонати через “Меню – Сертифікати – Імпорт”.
  5. Перейдіть до налаштувань поточного профілю, сторінка “Цифровий підпис” та біля кожного активного ключа натисніть кнопку “Оновити”. Якщо все зроблено коректно, то прострочена дата “Дійсний до” біля ключа зміниться на нову. Потім збережіть профіль кнопкою “ОК”.
  6. Нові сертифікати мають інші серійні номери, тож скоріше за все, ДПС вважатиме їх “незареєстрованими”. Тому, тепер треба зареєструвати їх так само, як ви реєстрували нові ключі – за допомогою подання запиту “Про стан розрахунків із бюджетом” (чар код F/J 1300204) до податкової служби.
  7. Коли отримаєте позитивну квитанцію на нього, тоді ваші ключі можна вважати продовженими та активними, можна підписувати та подавати звітність. 
 

ПС. Спочатку можна спробувати пропустити пункти 2 та 3. Соната намагатиметься завантажити сертифікати автоматично, але це не завжди працює в умовах воєнного стану. Якщо після оновлення ключа в пункті 4 дата “Дійсний до” не змінилася або стала порожньою – треба завантажити та імпортувати сертифікати вручну.

Автор: Віталій Міхов

Програма для електронної звітності до контролюючих органів України:

Податкова, Пенсійний фонд, Статистика, НБУ.

Потрібна консультація?

Залишіть номер телефону, ми передзвонимо!

Logo sonata

Політика cookie

Продовжуючи перегляд сайту, я погоджуюсь із використанням файлів cookies власником сайту відповідно до «Політики щодо Персональних даних», у тому числі на передачу даних третім особам (зі статистичними службами мережі Інтернет).